O nás

Sociální podnik BEN BECALEL je kartonážní, knihařská a vitrážová dílna, která zaměstnává lidi se znevýhodněním. Její výrobky tak jsou nejen precizní, ale lidé, kteří je vyráběli do nich dali svůj veškerý um, píli a nadšení. Dílna se věnuje i technice skleněných vitráží, které si můžete spolu s dalšími výrobky zakoupit Na Bojišti 16, na Praze 2, kde má Becalel.cz svou dílnu. Rádi Vám zhotovíme dárkové tašky, krabičky nebo pomůžeme s renovací knih.

V našem podniku Ben Becalel mohou firmy uplatnit náhradní plnění.

Komunitní a výrobní družstvo – sociální podnik BEN BECALEL byl založen 21. 12. 2017.

Sociálním podnikem se rozumí „subjekt sociálního podnikání“, tj. právnická osoba založená dle soukromého práva nebo její součást nebo fyzická osoba, které splňují principy sociálního podniku. Sociální podnik naplňuje veřejně prospěšný cíl, který je formulován v zakládacích dokumentech. Vzniká a rozvíjí se na konceptu tzv. trojího prospěchu – ekonomického, sociálního a environmentálního.

A KDO JSME MY, pracovníci družstva? Poprosili jsme ty, kteří u nás pracují, aby o sobě napsali pár vět. No a tady je výsledek:


Natálie
– jmenuji se Natálie a je mi 43 let. Pracuji ve vitrážové dílně a moc mě to baví. Ve volném čase ráda jezdím na kole, čtu, luštím křížovky a starám se o tři kočičky – Zuzanku, Mícinku a Rozárku.

Róza – jsem výtvarnice, která miluje barvy a vždy ráda přichází s novými nápady. Věnuji se hlavně malbě a kresbě jak na papír, tak na alternativní povrchy, jako jsou například kameny.

Lucie D.
– mám ráda hudbu a literaturu. Ve volném čase chodím na výlety a cestuji po Čechách i v cizině. Mám také ráda přírodu a zvířata.

Tomáš
– jsme spolehlivý, pracovitý, upřímný, mám rád kreativní práci, která se zaměřuje na knihy a grafiku. V práci chci být hlavně ve fajn kolektivu, který tvoří super tým. To je základ každé dobře odvedené práce!

Michaela
– jmenuje si Míša a je mi 22 let a pracuji ve vitrážové dílně. Mám ráda zvířátka, sama vlastním pejska a chodím pomáhat ke koním. Miluju život a vše co přináší, snažím se ke všemu stavět pozitivně.

Kateřina
– jmenuji se Kateřina a v Becalelu zabezpečuji hladký chod administrativy. Ve volném čase ráda navštěvuji výstavy a chodím na výlety. Nepohrdnu ani dobrým filmem. Pro Becalel pracuji ráda, neb mě naplňuje pocit užitečnosti.

Ondřej
– Ondřej, 45. Lepič růžků a kapes, výrobce zápisníků. Sběratel knih a hudby.

Marina
– jsem komunikativní a kamarádský typ člověka, ráda pomáhám a dozvídám se stále něco nového. Mezi mé zájmy patří čtení, kreslení, šití, cestování a poznávání nových lidí. Baví mě vytvářet kreativní věci, proto pracuji ve vitrážové dílně.

Lucie Ž.
– odmalička jsem měla ráda ruční práce. Nejdříve jsme tvořili s babičkou, později jsem sama vyšívala, vyráběla náramky a další nejrůznější výtvory, ale ze všeho nejraději jsem měla papír. To mi zůstalo dodnes. Vyučila jsem se knihařkou a každý den vyrábím v práci nejrůznější výrobky z papíru a doufám, že dělají našim zákazníkům radost.

Jitka
– já ráda pracuju s papírem. Baví mě stříhání papíru. Když mám volno, tak mě baví komunikovat na FCB.

Daniel
– baví mě pracovat s papírem. Rád sekám materiál na pákových nůžkách. Ve volném čase komunikuji s přáteli na FCB a přes telefon.

Karel
– baví mě pracovat rukama, protože každý výrobek je originál. Mám rád sci-fi a fantasy, ať už jde o knihy nebo filmy. A jsem závislák na banánech, alespoň jeden denně si musím dát :).

Lenka
– práce v dílně mě naplňuje, protože přichází pořád s novými nápady. Je pak radost hotové výrobky fotit a pracovat s nimi dál na sociálních sítích i při samotném prodeji.

 


Název projektu: Sociální podnik Ben Becalel

Realizace projektu: 1. 1. 2019 – 30. 6. 2020

Celková částka: 4 830 600 Kč

Registrační číslo projektu: CZ.07.3.63/0.0/0.0/17_051/0000721

 

Projekt reaguje na převyšující poptávku po pracovní uplatnění ze stran osob znevýhodněných na trhu práce – konkrétně osoby se zdravotním postižením a dlouhodobě nezaměstnaných.

Projekt je rozdělen do pěti  klíčových aktivit: výběr zaměstnanců, vytvoření a zachování pracovních míst pro cílové skupiny, provoz dílny , vzdělávání zaměstnanců z cílových skupin, marketing dílny a řízení projektu.

Díky projektu dojde k rozšíření stávajícího provozu o knihařskou dílnu a vytvoření  12 nových pracovních míst pro osoby z výše uvedené cílové skupiny.

 


Projekt „Ben Becalel“ je podporován MČ Praha 2

 

“Poctivé výrobky s vůní papíru a čistotou skla”


Naše výrobky

Kartonážní dílna

Rádi vám připravíme zakázku na míru - krabičky, krabice, tašky, přání, sešity, deníky. Umíme toho hodně. Podívejte se do e-shopu.

Knihařská dílna

Potřebujete opravit vazbu své oblíbené knihy? Chcete nové desky s originální ražbou? Napište nám​.

Vitrážová dílna

Vitráže vyrábíme technikou Tiffany. Navrhněte si motiv a my vám ho vyrobíme, nebo můžete vybírat ze stávajících výrobků.

Chcete si objednat
naše výrobky nebo dohodnout zakázku?

kontaktujte nás

+420 731 425 286