O nás

Sociální podnik BEN BECALEL je kartonážní, knihařská a vitrážová dílna, která zaměstnává lidi se znevýhodněním. Její výrobky tak jsou nejen precizní, ale lidé, kteří je vyráběli do nich dali svůj veškerý um, píli a nadšení. Dílna se věnuje i technice skleněných vitráží, které si můžete spolu s dalšími výrobky zakoupit Na Bojišti 16, na Praze 2, kde má Becalel.cz svou dílnu. Rádi Vám zhotovíme dárkové tašky, krabičky nebo pomůžeme s renovací knih a starých map.

 

Naše komunitní a výrobní družstvo – sociální podnik BEN BECALEL bylo založen 21. 12. 2017.

Sociálním podnikem se rozumí „subjekt sociálního podnikání“, tj. právnická osoba založená dle soukromého práva nebo její součást nebo fyzická osoba, které splňují principy sociálního podniku. Sociální podnik naplňuje veřejně prospěšný cíl, který je formulován v zakládacích dokumentech. Vzniká a rozvíjí se na konceptu tzv. trojího prospěchu – ekonomického, sociálního a environmentálního.

Název projektu: Sociální podnik Ben Becalel

Realizace projektu: 1. 1. 2019 – 30. 6. 2020

Celková částka: 4 830 600 Kč

Registrační číslo projektu: CZ.07.3.63/0.0/0.0/17_051/0000721

 

 

Projekt reaguje na převyšující poptávku po pracovní uplatnění ze stran osob znevýhodněných na trhu práce – konkrétně osoby se zdravotním postižením a dlouhodobě nezaměstnaných.

Projekt je rozdělen do pěti  klíčových aktivit: výběr zaměstnanců, vytvoření a zachování pracovních míst pro cílové skupiny, provoz dílny , vzdělávání zaměstnanců z cílových skupin, marketing dílny a řízení projektu.

Díky projektu dojde k rozšíření stávajícího provozu o knihařskou dílnu a vytvoření  12 nových pracovních míst pro osoby z výše uvedené cílové skupiny.

 

“Poctivé výrobky s vůní papíru a čistotou skla”


Naše výrobky

Kartonážní dílna

Rádi vám připravíme zakázku na míru - krabičky, krabice, tašky, přání, sešity, deníky. Umíme toho hodně. Podívejte se do e-shopu.

Knihařská dílna

Potřebujete opravit vazbu své oblíbené knihy? Chcete nové desky s originální ražbou? Napište nám​.

Vitrážová dílna

Vitráže vyrábíme technikou Tiffany. Navrhněte si motiv a my vám ho vyrobíme, nebo můžete vybírat ze stávajících výrobků.

Chcete si objednat
naše výrobky nebo dohodnout zakázku?

kontaktujte nás

+420 731 425 286